Auneau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auneau
Komunë
noform
Pamje nga Auneau
Stema_figura
Vendndodhja
Auneau is located in Franca
Auneau
Auneau
48°27′45″V 1°46′25″L / 48.4625°V 1.773611°L / 48.4625; 1.773611Koordinatat: 48°27′45″V 1°46′25″L / 48.4625°V 1.773611°L / 48.4625; 1.773611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Auneau
Ndërbashkësia Beauce Alnéloise
Kryetari Michel Scicluna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.05 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 4086 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28700
INSEE 28015


Auneau është një komunëFrancë. Auneau bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 4086 banorë dhe sipërfaqe 17.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auneau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale