Aunou-le-Faucon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunou-le-Faucon
Komunë
Vendndodhja
Aunou-le-Faucon is located in Franca
Aunou-le-Faucon
Aunou-le-Faucon
48°43′19″V 0°02′53″L / 48.721944°V 0.048056°L / 48.721944; 0.048056Koordinatat: 48°43′19″V 0°02′53″L / 48.721944°V 0.048056°L / 48.721944; 0.048056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Argentan-Est
Ndërbashkësia Pays d'Argentan
Kryetari Jean Gautier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61200
INSEE 61014


Aunou-le-Faucon është një komunëFrancë. Aunou-le-Faucon bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]