Aunou-sur-Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunou-sur-Orne
Komunë
Vendndodhja
Aunou-sur-Orne is located in Franca
Aunou-sur-Orne
Aunou-sur-Orne
48°36′41″V 0°13′47″L / 48.611389°V 0.229722°L / 48.611389; 0.229722Koordinatat: 48°36′41″V 0°13′47″L / 48.611389°V 0.229722°L / 48.611389; 0.229722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Sées
Ndërbashkësia Pays de Sées
Kryetari Daniel Louvel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.04 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 257 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61500
INSEE 61015


Aunou-sur-Orne është një komunëFrancë. Aunou-sur-Orne bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 18.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]