Auppegard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auppegard
Komunë
Vendndodhja
Auppegard is located in Franca
Auppegard
Auppegard
49°49′49″V 1°01′50″L / 49.8303°V 1.0306°L / 49.8303; 1.0306Koordinatat: 49°49′49″V 1°01′50″L / 49.8303°V 1.0306°L / 49.8303; 1.0306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bacqueville-en-Caux
Ndërbashkësia Saâne et Vienne
Kryetari Jean-Pierre Martine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 673 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76730
INSEE 76036


Auppegard është një komunëFrancë. Auppegard bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 673 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]