Auquainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auquainville
Komunë
noform
Pamje nga Auquainville
Vendndodhja
Auquainville is located in Franca
Auquainville
Auquainville
49°03′25″V 0°14′21″L / 49.056944°V 0.239167°L / 49.056944; 0.239167Koordinatat: 49°03′25″V 0°14′21″L / 49.056944°V 0.239167°L / 49.056944; 0.239167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Livarot
Ndërbashkësia Pays de Livarot
Kryetari Philippe Soetaert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.56 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14140
INSEE 14028


Auquainville është një komunëFrancë. Auquainville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 307 banorë dhe sipërfaqe 9.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]