Auradé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auradé
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auradé is located in Franca
Auradé
Auradé
43°34′02″V 1°03′30″L / 43.567222°V 1.058333°L / 43.567222; 1.058333Koordinatat: 43°34′02″V 1°03′30″L / 43.567222°V 1.058333°L / 43.567222; 1.058333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni L'Isle-Jourdain
Ndërbashkësia Gascogne Toulousaine
Kryetari Francis Larroque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.32 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 580 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32600
INSEE 32016


Auradé është një komunëFrancë. Auradé bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 580 banorë dhe sipërfaqe 21.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auradé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale