Auradou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auradou
Komunë
noform
Pamje nga Auradou
Stema_figura
Vendndodhja
Auradou is located in Franca
Auradou
Auradou
43°23′26″V 1°30′33″L / 43.3906°V 1.5092°L / 43.3906; 1.5092Koordinatat: 43°23′26″V 1°30′33″L / 43.3906°V 1.5092°L / 43.3906; 1.5092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kantoni Penne-d'Agenais
Ndërbashkësia Penne-d'Agenais
Kryetari Josette Durfort-Viel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.17 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 379 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47140
INSEE 47017


Auradou është një komunëFrancë. Auradou bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 379 banorë dhe sipërfaqe 11.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auradou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale