Auragne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auragne
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auragne is located in Franca
Auragne
Auragne
43°23′26″V 1°30′33″L / 43.3906°V 1.5092°L / 43.3906; 1.5092Koordinatat: 43°23′26″V 1°30′33″L / 43.3906°V 1.5092°L / 43.3906; 1.5092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Nailloux
Ndërbashkësia Vallée de l'Ariège
Kryetari René Pacher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.63 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 402 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31190
INSEE 31024


Auragne është një komunëFrancë. Auragne bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 402 banorë dhe sipërfaqe 13.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auragne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale