Aurensan, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurensan
Komunë
Vendndodhja
Aurensan is located in Franca
Aurensan
Aurensan
43°37′09″V 0°12′09″P / 43.619167°V 0.2025°P / 43.619167; -0.2025Koordinatat: 43°37′09″V 0°12′09″P / 43.619167°V 0.2025°P / 43.619167; -0.2025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Riscle
Ndërbashkësia Léez et de l'Adour
Kryetari Alain Lalanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.33 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32400
INSEE 32017


Aurensan është një komunëFrancë. Aurensan bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 6.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]