Aureville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aureville
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Castanet-Tolosan
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari François-Xavier Espic
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.8 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 703 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31320
INSEE 31025


Aureville është një komunëFrancë. Aureville bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 703 banorë dhe sipërfaqe 6.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]