Auriac, Aude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac
Komunë
noform
Pamje nga Auriac
Stema_figura
Vendndodhja
Auriac is located in Franca
Auriac
Auriac
42°55′56″V 2°29′34″L / 42.932222°V 2.492778°L / 42.932222; 2.492778Koordinatat: 42°55′56″V 2°29′34″L / 42.932222°V 2.492778°L / 42.932222; 2.492778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Mouthoumet
Ndërbashkësia Région Lézignanaise, Corbières et Minervois
Kryetari Jean Simon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.93 km2
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11330
INSEE 11020


Auriac është një komunëFrancë. Auriac bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 20.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]