Auriac, Corrèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac
Komunë
noform
Pamje nga Auriac
Stema_figura
Vendndodhja
Auriac is located in Franca
Auriac
Auriac
45°12′13″V 2°09′00″L / 45.2036°V 2.15°L / 45.2036; 2.15Koordinatat: 45°12′13″V 2°09′00″L / 45.2036°V 2.15°L / 45.2036; 2.15
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Saint-Privat
Ndërbashkësia Le Canton de Saint-Privat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.89 km² km2
Popullsia 234 banorë
Dendësia 6.7 hab/km² banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19220
INSEE 19014


Auriac është një komunëFrancë. Auriac bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]