Auriac-Lagast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac-Lagast
Komunë
noform
Pamje nga Auriac-Lagast
Vendndodhja
Auriac-Lagast is located in Franca
Auriac-Lagast
Auriac-Lagast
44°08′50″V 2°34′52″L / 44.147222°V 2.581111°L / 44.147222; 2.581111Koordinatat: 44°08′50″V 2°34′52″L / 44.147222°V 2.581111°L / 44.147222; 2.581111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Cassagnes-Bégonhès
Ndërbashkësia Viaur Céor Lagast
Kryetari Yves Latieule
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.76 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 241 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12120
INSEE 12015


Auriac-Lagast është një komunëFrancë. Auriac-Lagast bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 30.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]