Auriac-du-Périgord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac-du-Périgord
Komunë
noform
Pamje nga Auriac-du-Périgord
Vendndodhja
Auriac-du-Périgord is located in Franca
Auriac-du-Périgord
Auriac-du-Périgord
45°06′23″V 1°08′14″L / 45.106389°V 1.137222°L / 45.106389; 1.137222Koordinatat: 45°06′23″V 1°08′14″L / 45.106389°V 1.137222°L / 45.106389; 1.137222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Montignac
Ndërbashkësia Causses et Vézère
Kryetari Dominique Duruy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.63 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 416 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24290
INSEE 24018


Auriac-du-Périgord është një komunëFrancë. Auriac-du-Périgord bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 416 banorë dhe sipërfaqe 18.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]