Auriac-sur-Dropt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac-sur-Dropt
Komunë
Vendndodhja
Auriac-sur-Dropt is located in Franca
Auriac-sur-Dropt
Auriac-sur-Dropt
45°52′27″V 1°38′43″L / 45.8742°V 1.6453°L / 45.8742; 1.6453Koordinatat: 45°52′27″V 1°38′43″L / 45.8742°V 1.6453°L / 45.8742; 1.6453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Duras
Ndërbashkësia Pays de Duras
Kryetari Michel Carmelli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.28 km2
Lartësia 43 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47120
INSEE 47018


Auriac-sur-Dropt është një komunëFrancë. Auriac-sur-Dropt bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 5.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]