Auriac-sur-Vendinelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac-sur-Vendinelle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auriac-sur-Vendinelle is located in Franca
Auriac-sur-Vendinelle
Auriac-sur-Vendinelle
43°21′10″V 1°22′59″L / 43.3528°V 1.3831°L / 43.3528; 1.3831Koordinatat: 43°21′10″V 1°22′59″L / 43.3528°V 1.3831°L / 43.3528; 1.3831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Caraman
Ndërbashkësia Cœur Lauragais
Kryetari Michel Teste
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.71 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 997 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31460
INSEE 31026


Auriac-sur-Vendinelle është një komunëFrancë. Auriac-sur-Vendinelle bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 997 banorë dhe sipërfaqe 30.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]