Auriat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriat
Komunë
Vendndodhja
Auriat is located in Franca
Auriat
Auriat
43°50′15″V 5°27′34″L / 43.8375°V 5.4594°L / 43.8375; 5.4594Koordinatat: 43°50′15″V 5°27′34″L / 43.8375°V 5.4594°L / 43.8375; 5.4594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Bourganeuf
Ndërbashkësia Bourganeuf et Royère-de-Vassivière
Kryetari Franck Simon-Chautemps
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.66 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23400
INSEE 23012


Auriat është një komunëFrancë. Auriat bën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 124 banorë dhe sipërfaqe 21.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auriat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale