Auribail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auribail
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Muret
Kantoni Auterive
Kryetari Serge Marquier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.94 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31190
INSEE 31027


Auribail është një komunëFrancë. Auribail bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 8.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]