Auribeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auribeau
Komunë
noform
Pamje nga Auribeau
Stema_figura
Vendndodhja
Auribeau is located in Franca
Auribeau
Auribeau
43°48′54″V 0°36′13″P / 43.815°V 0.6036°P / 43.815; -0.6036Koordinatat: 43°48′54″V 0°36′13″P / 43.815°V 0.6036°P / 43.815; -0.6036
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Apt
Kantoni Apt
Kryetari Guy Jussian
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84400
INSEE 84006


Auribeau është një komunëFrancë. Auribeau bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]