Aurignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurignac
Komunë
noform
Pamje nga Aurignac
Stema_figura
Vendndodhja
Aurignac is located in Franca
Aurignac
Aurignac
43°34′27″V 0°49′18″L / 43.5742°V 0.8217°L / 43.5742; 0.8217Koordinatat: 43°34′27″V 0°49′18″L / 43.5742°V 0.8217°L / 43.5742; 0.8217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aurignac
Ndërbashkësia Canton of Aurignac
Kryetari Jean-Michel Losego
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.95 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 1171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31420
INSEE 31028


Aurignac është një komunëFrancë. Aurignac bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1171 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]