Aurin, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurin
Komunë
noform
Pamje nga Aurin
Vendndodhja
Aurin is located in Franca
Aurin
Aurin
44°44′33″V 0°03′02″L / 44.7425°V 0.0506°L / 44.7425; 0.0506Koordinatat: 44°44′33″V 0°03′02″L / 44.7425°V 0.0506°L / 44.7425; 0.0506
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Lanta
Kryetari Claude Latapie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.49 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31570
INSEE 31029


Aurin është një komunëFrancë. Aurin bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe 7.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]