Auriolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriolles
Komunë
noform
Pamje nga Auriolles
Vendndodhja
Auriolles is located in Franca
Auriolles
Auriolles
45°02′50″V 6°05′15″L / 45.0472°V 6.0875°L / 45.0472; 6.0875Koordinatat: 45°02′50″V 6°05′15″L / 45.0472°V 6.0875°L / 45.0472; 6.0875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Pellegrue
Ndërbashkësia Pays de Pellegrue
Kryetari Danielle Blanchard Clamens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.03 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 134 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33790
INSEE 33020


Auriolles është një komunëFrancë. Auriolles bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 134 banorë dhe sipërfaqe 7.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]