Auros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auros
Komunë
noform
Pamje nga Auros
Stema_figura
Vendndodhja
Auros is located in Franca
Auros
Auros
46°41′16″V 3°18′01″L / 46.6878°V 3.3003°L / 46.6878; 3.3003Koordinatat: 46°41′16″V 3°18′01″L / 46.6878°V 3.3003°L / 46.6878; 3.3003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Auros
Ndërbashkësia Pays d'Auros
Kryetari Stéphane Savigneux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.32 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Popullsia 864 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33124
INSEE 33021


Auros është një komunëFrancë. Auros bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 864 banorë dhe sipërfaqe 15.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale