Auroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auroux
Komunë
noform
Pamje nga Auroux
Stema_figura
Vendndodhja
Auroux is located in Franca
Auroux
Auroux
43°51′57″V 2°02′28″L / 43.8658°V 2.0411°L / 43.8658; 2.0411Koordinatat: 43°51′57″V 2°02′28″L / 43.8658°V 2.0411°L / 43.8658; 2.0411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Langogne
Ndërbashkësia Haut Allier
Kryetari Jean Bernauer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.09 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 428 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48600
INSEE 48010


Auroux është një komunëFrancë. Auroux bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 35.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auroux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale