Ausseing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ausseing
Komunë
noform
Pamje nga Ausseing
Vendndodhja
Ausseing is located in Franca
Ausseing
Ausseing
43°29′56″V 2°21′57″L / 43.4989°V 2.3658°L / 43.4989; 2.3658Koordinatat: 43°29′56″V 2°21′57″L / 43.4989°V 2.3658°L / 43.4989; 2.3658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Salies-du-Salat
Ndërbashkësia Canton de Salies-du-Salat
Kryetari Daniel Desjardins
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.88 km2
Lartësia 459 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31260
INSEE 31030


Ausseing është një komunëFrancë. Ausseing bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 5.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]