Aussois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussois
Komunë
noform
Pamje nga Aussois
Vendndodhja
Aussois is located in Franca
Aussois
Aussois
45°13′38″V 6°44′32″L / 45.227167°V 6.742333°L / 45.227167; 6.742333Koordinatat: 45°13′38″V 6°44′32″L / 45.227167°V 6.742333°L / 45.227167; 6.742333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Modane
Kryetari Alain Marnézy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.94 km2
Popullsia 691 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73500
INSEE 73023


Aussois është një komunëFrancë. Aussois bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 691 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 41.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aussois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale