Aussonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussonne
Komunë
noform
Pamje nga Aussonne
Stema_figura
Vendndodhja
Aussonne is located in Franca
Aussonne
Aussonne
43°09′01″V 0°55′57″P / 43.1503°V 0.9325°P / 43.1503; -0.9325Koordinatat: 43°09′01″V 0°55′57″P / 43.1503°V 0.9325°P / 43.1503; -0.9325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Grenade
Ndërbashkësia Grand Toulouse
Kryetari Lysiane Maurel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.76 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 5923 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31840
INSEE 31032


Aussonne është një komunëFrancë. Aussonne bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 5923 banorë dhe sipërfaqe 13.76 km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]