Aussos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussos
Komunë
noform
Pamje nga Aussos
Vendndodhja
Aussos is located in Franca
Aussos
Aussos
43°22′34″V 0°39′12″L / 43.376111°V 0.653333°L / 43.376111; 0.653333Koordinatat: 43°22′34″V 0°39′12″L / 43.376111°V 0.653333°L / 43.376111; 0.653333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Masseube
Ndërbashkësia Hautes Vallées
Kryetari Pierre Marchiol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.86 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 57 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32140
INSEE 32468


Aussos është një komunëFrancë. Aussos bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aussos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale