Autechaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autechaux
Komunë
Vendndodhja
Autechaux is located in Franca
Autechaux
Autechaux
47°22′43″V 6°23′09″L / 47.378611°V 6.385833°L / 47.378611; 6.385833Koordinatat: 47°22′43″V 6°23′09″L / 47.378611°V 6.385833°L / 47.378611; 6.385833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Baume-les-Dames
Ndërbashkësia Pays Baumois
Kryetari Jean-Michel Blanchon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Popullsia 382 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25110
INSEE 25032


Autechaux është një komunëFrancë. Autechaux bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 382 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]