Autechaux-Roide

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autechaux-Roide
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Autechaux-Roide is located in Franca
Autechaux-Roide
Autechaux-Roide
47°23′34″V 6°48′55″L / 47.392778°V 6.815278°L / 47.392778; 6.815278Koordinatat: 47°23′34″V 6°48′55″L / 47.392778°V 6.815278°L / 47.392778; 6.815278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Hérimoncourt
Ndërbashkësia Balcons du Lomont
Kryetari Pascal Tournoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.56 km2
Popullsia 579 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25150
INSEE 25033


Autechaux-Roide është një komunëFrancë. Autechaux-Roide bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 579 banorë dhe sipërfaqe 6.56 km².

Population[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962126—    
1968136+7.9%
1975170+25.0%
1982204+20.0%
1990255+25.0%
1999265+3.9%
2008382+44.2%
2012409+7.1%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]