Auterive, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auterive
Komunë
noform
Pamje nga Auterive
Vendndodhja
Auterive is located in Franca
Auterive
Auterive
43°35′01″V 0°36′54″L / 43.583611°V 0.615°L / 43.583611; 0.615Koordinatat: 43°35′01″V 0°36′54″L / 43.583611°V 0.615°L / 43.583611; 0.615
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Auch-Sud-Est-Seissan
Ndërbashkësia Grand Auch
Kryetari Gérard Malhomme
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.79 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32550
INSEE 32019


Auterive është një komunëFrancë. Auterive bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 10.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]