Auterive, Tarn-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auterive
Komunë
Vendndodhja
Auterive is located in Franca
Auterive
Auterive
47°32′36″V 5°41′42″L / 47.5433°V 5.695°L / 47.5433; 5.695Koordinatat: 47°32′36″V 5°41′42″L / 47.5433°V 5.695°L / 47.5433; 5.695
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Beaumont-de-Lomagne
Ndërbashkësia Lomagne Tarn-et-Garonnaise
Kryetari Claude Laporte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.68 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82500
INSEE 82006


Auterive është një komunëFrancë. Auterive bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 3.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]