Autheuil, Eure-et-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autheuil
Komunë
noform
Pamje nga Autheuil
Vendndodhja
Autheuil is located in Franca
Autheuil
Autheuil
48°00′30″V 1°17′27″L / 48.0083°V 1.2908°L / 48.0083; 1.2908Koordinatat: 48°00′30″V 1°17′27″L / 48.0083°V 1.2908°L / 48.0083; 1.2908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Châteaudun
Kantoni Cloyes-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Trois Rivières
Kryetari Michel Moreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.07 km2
Lartësia 153 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28220
INSEE 28017


Autheuil është një komunëFrancë. Autheuilbën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 16.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]