Autheuil, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autheuil
Komunë
noform
Pamje nga Autheuil
Vendndodhja
Autheuil is located in Franca
Autheuil
Autheuil
48°34′19″V 0°40′15″L / 48.571944°V 0.670833°L / 48.571944; 0.670833Koordinatat: 48°34′19″V 0°40′15″L / 48.571944°V 0.670833°L / 48.571944; 0.670833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Tourouvre
Ndërbashkësia Le Haut-Perche
Kryetari Béatrice Devedjian
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.22 km2
Lartësia 218 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61190
INSEE 61016


Autheuil është një komunëFrancë. Autheuil bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 6.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]