Autheuil-Authouillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autheuil-Authouillet
Komunë
noform
Pamje nga Autheuil-Authouillet
Vendndodhja
Autheuil-Authouillet is located in Franca
Autheuil-Authouillet
Autheuil-Authouillet
49°05′51″V 1°16′51″L / 49.0975°V 1.2808°L / 49.0975; 1.2808Koordinatat: 49°05′51″V 1°16′51″L / 49.0975°V 1.2808°L / 49.0975; 1.2808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gaillon-Campagne
Ndërbashkësia Eure-Madrie-Seine
Kryetari Louis Gloton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.66 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 833 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27490
INSEE 27025


Autheuil-Authouillet është një komunëFrancë. Autheuil-Authouilletbën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 833 banorë dhe sipërfaqe 11.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]