Autheuil-en-Valois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autheuil-en-Valois
Komunë
Vendndodhja
Autheuil-en-Valois is located in Franca
Autheuil-en-Valois
Autheuil-en-Valois
49°13′09″V 1°38′25″L / 49.2192°V 1.6403°L / 49.2192; 1.6403Koordinatat: 49°13′09″V 1°38′25″L / 49.2192°V 1.6403°L / 49.2192; 1.6403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Betz
Ndërbashkësia Pays de Valois
Kryetari Jean-Marc Heurtaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.24 km2
Lartësia 116 m (m.n.d.)
Popullsia 282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60890
INSEE 60031


Autheuil-en-Valois është një komunëFrancë. Autheuil-en-Valoisbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 9.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]