Authie, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authie
Komunë
noform
Pamje nga Authie
Vendndodhja
Authie is located in Franca
Authie
Authie
49°12′21″V 0°25′54″P / 49.205833°V 0.431667°P / 49.205833; -0.431667Koordinatat: 49°12′21″V 0°25′54″P / 49.205833°V 0.431667°P / 49.205833; -0.431667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Caen-2
Ndërbashkësia Caen la Mer
Kryetari Joël Pizy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.21 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 1394 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14280
INSEE 14030


Authie është një komunëFrancë. Authiebën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1394 banorë dhe sipërfaqe 3.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]