Authon-du-Perche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authon-du-Perche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Authon-du-Perche is located in Franca
Authon-du-Perche
Authon-du-Perche
48°11′47″V 0°53′36″L / 48.196389°V 0.893333°L / 48.196389; 0.893333Koordinatat: 48°11′47″V 0°53′36″L / 48.196389°V 0.893333°L / 48.196389; 0.893333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kantoni Authon-du-Perche
Ndërbashkësia Le Perche
Kryetari Yani Pichard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.19 km2
Lartësia 248 m (m.n.d.)
Popullsia 1285 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28330
INSEE 28018


Authon-du-Perche është një komunëFrancë. Authon-du-Perche bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1285 banorë dhe sipërfaqe 16.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]