Authon-la-Plaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authon-la-Plaine
Komunë
noform
Pamje nga Authon-la-Plaine
Vendndodhja
Authon-la-Plaine is located in Franca
Authon-la-Plaine
Authon-la-Plaine
48°27′02″V 1°57′24″L / 48.45061°V 1.956768°L / 48.45061; 1.956768Koordinatat: 48°27′02″V 1°57′24″L / 48.45061°V 1.956768°L / 48.45061; 1.956768
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Étampes
Kantoni Dourdan
Ndërbashkësia L'Étampois Sud-Essonne
Kryetari Brigitte Dessenne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.59 km2
Popullsia 355 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91410
INSEE 91035


Authon-la-Plaine është një komunëFrancë. Authon-la-Plaine bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 10.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]