Autigny, Seine-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autigny
Komunë
Vendndodhja
Autigny is located in Franca
Autigny
Autigny
49°47′44″V 0°51′39″L / 49.7956°V 0.8608°L / 49.7956; 0.8608Koordinatat: 49°47′44″V 0°51′39″L / 49.7956°V 0.8608°L / 49.7956; 0.8608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Fontaine-le-Dun
Ndërbashkësia Entre Mer et Lin
Kryetari Alain Letard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 255 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76740
INSEE 76040


Autigny është një komunëFrancë. Autigny bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 255 banorë dhe sipërfaqe 4.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]