Autrèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrèche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Autrèche is located in Franca
Autrèche
Autrèche
49°33′45″V 5°07′44″L / 49.5625°V 5.1289°L / 49.5625; 5.1289Koordinatat: 49°33′45″V 5°07′44″L / 49.5625°V 5.1289°L / 49.5625; 5.1289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Château-Renault
Kryetari Francis Billault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.72 km2
Popullsia 385 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37009


Autrèche është një komunëFrancë. Autrèchebën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 385 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 20.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]