Autrac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrac
Komunë
Vendndodhja
Autrac is located in Franca
Autrac
Autrac
47°35′45″V 6°57′37″L / 47.5958°V 6.9603°L / 47.5958; 6.9603Koordinatat: 47°35′45″V 6°57′37″L / 47.5958°V 6.9603°L / 47.5958; 6.9603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Blesle
Ndërbashkësia Pays de Blesle
Kryetari Christophe Bredossian
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 75 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43450
INSEE 43014


Autrac është një komunëFrancë. Autracbën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 8.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autrac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale