Autrans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrans
Komunë
noform
Pamje nga Autrans
Stema_figura
Vendndodhja
Autrans is located in Franca
Autrans
Autrans
45°10′33″V 5°32′34″L / 45.175833°V 5.542778°L / 45.175833; 5.542778Koordinatat: 45°10′33″V 5°32′34″L / 45.175833°V 5.542778°L / 45.175833; 5.542778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Villard-de-Lans
Ndërbashkësia Massif du Vercors
Kryetari Thierry Gamot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44 km2
Popullsia 1702 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38880
INSEE 38021


Autrans është një komunëFrancë. Autrans bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1702 banorë dhe sipërfaqe 44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autrans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale