Autrecourt-et-Pourron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrecourt-et-Pourron
Komunë
noform
Pamje nga Autrecourt-et-Pourron
Stema_figura
Vendndodhja
Autrecourt-et-Pourron is located in Franca
Autrecourt-et-Pourron
Autrecourt-et-Pourron
48°36′45″V 6°48′07″L / 48.6125°V 6.8019°L / 48.6125; 6.8019Koordinatat: 48°36′45″V 6°48′07″L / 48.6125°V 6.8019°L / 48.6125; 6.8019
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Mouzon
Ndërbashkësia Trois Cantons
Kryetari Alain Alexandre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.04 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 356 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8210
INSEE 8034


Autrecourt-et-Pourron është një komunëFrancë. Autrecourt-et-Pourronbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 12.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]