Autremencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autremencourt
Komunë
noform
Pamje nga Autremencourt
Vendndodhja
Autremencourt is located in Franca
Autremencourt
Autremencourt
49°54′15″V 3°51′24″L / 49.9042°V 3.8567°L / 49.9042; 3.8567Koordinatat: 49°54′15″V 3°51′24″L / 49.9042°V 3.8567°L / 49.9042; 3.8567
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Marle
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari Dominique Potart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 185 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2250
INSEE 2039


Autremencourt është një komunëFrancë. Autremencourtbën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 185 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]