Autreppes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autreppes
Komunë
noform
Pamje nga Autreppes
Vendndodhja
Autreppes is located in Franca
Autreppes
Autreppes
49°35′08″V 3°14′27″L / 49.5856°V 3.2408°L / 49.5856; 3.2408Koordinatat: 49°35′08″V 3°14′27″L / 49.5856°V 3.2408°L / 49.5856; 3.2408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Vervins
Ndërbashkësia Thiérache du Centre
Kryetari Paul Basse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.78 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2580
INSEE 2040


Autreppes është një komunëFrancë. Autreppesbën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 6.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]