Autreville, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autreville
Komunë
noform
Pamje nga Autreville
Vendndodhja
Autreville is located in Franca
Autreville
Autreville
48°49′25″V 6°06′58″L / 48.8236°V 6.1161°L / 48.8236; 6.1161Koordinatat: 48°49′25″V 6°06′58″L / 48.8236°V 6.1161°L / 48.8236; 6.1161
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Chauny
Ndërbashkësia Chauny-Tergnier
Kryetari Francis Garcis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.55 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 822 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2300
INSEE 2041


Autreville është një komunëFrancë. Autrevillebën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 822 banorë dhe sipërfaqe 3.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]