Autry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autry
Komunë
noform
Pamje nga Autry
Stema_figura
Vendndodhja
Autry is located in Franca
Autry
Autry
47°35′54″V 2°36′11″L / 47.5983°V 2.6031°L / 47.5983; 2.6031Koordinatat: 47°35′54″V 2°36′11″L / 47.5983°V 2.6031°L / 47.5983; 2.6031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Monthois
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Pascal Boxebeld
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.34 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8250
INSEE 8036


Autry është një komunëFrancë. Autrybën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 16.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale