Auty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auty
Komunë
noform
Pamje nga Auty
Vendndodhja
Auty is located in Franca
Auty
Auty
49°02′05″V 4°41′44″L / 49.0347°V 4.6956°L / 49.0347; 4.6956Koordinatat: 49°02′05″V 4°41′44″L / 49.0347°V 4.6956°L / 49.0347; 4.6956
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Montauban
Kantoni Molières
Ndërbashkësia Quercy caussadais
Kryetari Gérard Craïs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.42 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82220
INSEE 82007


Auty është një komunëFrancë. Autybën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 7.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auty – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale