Auve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auve
Komunë
Vendndodhja
Auve is located in Franca
Auve
Auve
49°02′05″V 4°41′44″L / 49.0347°V 4.6956°L / 49.0347; 4.6956Koordinatat: 49°02′05″V 4°41′44″L / 49.0347°V 4.6956°L / 49.0347; 4.6956
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Sainte-Menehould
Kantoni Givry-en-Argonne
Ndërbashkësia Région de Givry-en-Argonne
Kryetari Claude Simon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.3 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51800
INSEE 51027


Auve është një komunëFrancë. Auvebën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 23.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale